Artykuły

"Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2016" - ruszają zapisy!

Ruszamy z za­pi­sa­mi na „Że­glar­ską Szkółkę Wa­ka­cyj­ną 2016”! W tym roku mamy dla Was 2 turnusy, na których bę­dzie­my pro­wa­dzić nabór do naszej sekcji że­glar­skiej. Jest to pierw­szy krok do że­glar­skie­go „sportu”.  Każdego roku spośród uczest­ni­ków wa­ka­cyj­nych zajęć wy­bie­ra­my chęt­nych do naj­młod­szej grupy re­ga­to­wej Opti­mist. Zajęcia pro­wa­dzą ak­tu­al­ni tre­ne­rzy sekcji, byli za­wod­ni­cy, me­da­li­ści Mi­strzostw Polski.   

Śląski Puchar Optimista 2016

Na zalewie Rybnickim rozegrano kolejną dużą imprezę zaliczaną do Pucharu Polski w klasie Optimist oraz Południowej Ligi Regatowej w klasie Optimist. Podobnie jak w poprzednim tygodniu do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Hania Koczar zajęła 2 miejsce w grupie A dziewcząt i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, Karolina Tomczyk wywalczyła 7 miejsce w grupie B dziewcząt - GRATULUJEMY!

Rybnickie Regaty Żeglarskie - zakończone:)

Mimo "średniej" pogody ale z wiatrem udało się bez większych problemów przeprowadzić pierwsze, otwierające sezon regatowy w Polsce Rybnickie Regaty Żeglarskie. Na starcie blisko 200 sterników z klubów całej Polski i sąsiadów zza południowej granicy. Na podium regat trzy razy pierwsze miejsce dla zawodników naszej sekcji Kasi Harc, Hani Koczar i Kacpra Błaszczyka w Radialu i Optimiście A oraz trzecie miejsce dla Kacpra Nowaka także w Radialu. Warte odnotowania także debiutanckie zwycięstwo Bartka Mierzwy w biegu! Dziękujem wszystkim pomocnym nam w organizacji regat! Zawodnikom gratulujemy :) Zdjęcia w załączeniu - Artur Pralka ;) oraz końcowe wyniki regat.

Rybnickie Regaty Żeglarskie - dzień pierwszy za nami!

Zalew Rybnicki wypełnił się dziś żaglami:) Na starcie stanęło prawie 200 zawodników z całej Polski! Przy bardzo dobrych warunkach wietrznych rozegrano 4 wyścigi we wszystkich startujących klasach. Zawodnicy mają już za sobą pierwszą odrzutkę.  Wśród najmłodszych zawodników w klasie Optimist prowadzi Tomasz Procek LOK Garland Gliwice (gr.A) oraz Ludwik Grzelak WTW Warszawa (gr.B).  W klasie Laser 4,7 wśród chłopców prowadzenie objął debiutujący Marek Rospond YC PTTK Beskid Nowy Sącz, wśród dziewcząt Magdalena Staniczek KS Energetyk Jaworzno. W klasie Laser Radial prowadzi Kacper Błaszczyk TS Kuźnia Rybnik.
Jutro dalszy ciąg wyścigów, start zaplanowano na godz. 11.00 , do rywalizacji dołączą zawodnicy klasy FINN i OK-dinghy.
Zapraszamy:)

Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Życzymy zdro­wych, po­god­nych Świąt Wiel­ka­noc­nych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Ra­do­sne­go, wio­sen­ne­go na­stro­ju, ser­decz­nych spotkań w gronie rodziny i wśród przy­ja­ciół oraz oczy­wi­ście mokrego DYNGUSA!;) Wszyst­kim za­wod­ni­kom, ro­dzi­com, sym­pa­ty­kom i że­gla­rzom żczyczą tre­ne­rzy sekcji że­glar­skiej TS Kuźnia :)

Rybnickie Regaty Żeglarskie 08-10.04.2016.

Ruszamy z nowym sezonem re­ga­to­wym w Polsce tra­dy­cyj­nie w Rybniku! Pierw­sze zawody w kraju na naszym je­zio­rze odbędą się w dniach 08-10.​04.​2016. Startujemy w klasach: Opti­mist A i B, Laser 4.7, Laser Radial, Finn i Ok dinghy. Rozpoczynamy III edycję naszej młodej Po­łu­dnio­wej Ligi Lasera i Opti­mi­sta. Regaty są także eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy dla Lasera 4.7, a także Pucharem Polski dla wszystkich startujących klas. Po­da­je­my Państwu namiary na miejsce or­ga­ni­za­cji regat (za­kwa­te­ro­wa­nie i wy­ży­wie­nie) ośrodek Stodoły tel. 32/7391620 oraz ośrodek "Pod Żaglami" tel. 601517728. Mamy nadzieję na liczną frekwencję, bo już wiele ekip się  zapowiedziało i ser­decz­nie za­pra­sza­my do Rybnika! Zawiadomienie w załączeniu. Nasze regaty na fb:https://www.facebook.com/groups/284007271735068/ 

Torrevieja - Hiszpania! Sezon 2016 rozpoczęty:)

W tym roku wyjątkowo żeglarskie treningi rozpoczęliśmy zgrupowaniem na ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Grupa 16 naszych najmłodszych zawodników klasy Optimist uczestniczyła w zgrupowaniu w Hiszpańskim miasteczku Torrevieja, niedaleko Alicante. Na wodzie spędziliśmy 7 dni treningowych, nie zabrakło nam słońca ani wiatru:) Można powiedzieć że w warunki wstrzeliliśmy się idealnie:) 
Wróciliśmy z nowymi doświadczeniami - zawodniczymi oraz trenerskimi. Już dziś wiemy że taka forma wydłużenia sezonu zagości w naszych kalendarzach na dobre;)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik