Artykuły

Południowa Liga Lasera i Optimista zakończona!

W miniony weekend w Znamirowicach nad jeziorem Rożnowskim odbyły się ostatnie zawody zaliczane do Południowej Ligi Lasera i Optimista. Po całym sezonie rywalizacji na podium w swoich konkurencjach stanęło aż 7 zawodników TS Kuźnia! W klasie Optimist  1 miejsce wywalczyła Hania Koczar, 2 m Igor Laboch, 3 m Karolina Tomczyk . W klasie Laser 1m Kasia Harc, 3 m Martyna Malich, Kacper Błaszczyk oraz Krzysztof Malich. Gratulacje!

Puchar Ziemi Sądeckiej 2015

Ostatnie regaty flotowe w sezonie 2015 za nami! W weekend aż 21 zawodników TS Kuźnia wystartowało w regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej. Zimna, deszczowa aura nie była straszna nawet  najmłodszym zawodnikom! Rozegrano 3 wyścigi w klasie OPP oraz 5 w klasie Laser. Na podium w swoich konkurencjach tradycyjnie stanęli nasi zawodnicy;) W klasie Optimist 2 miejsce zajęła Hania Koczar, 3 miejsce Igor Labocha. W klasie Laser Radial zwyciężyła Kasia Harc, 2 miejsce Kacper Błaszczyk, 3 miejsce Kacper Nowak.

Mistrzostwa Polski Juniorów.

Regaty odbyły się na zatoce gdańskiej w Górkach Zachodnich. Odbyły się wszystkie wyścigi przy wręcz idealnym wietrze - jak dla nas mógłby być trochę słabszy :) W tych warunkach i przy dużej wschodniej fali mieliśmy trochę problemów z adaptacją (tylko jeden trening przed zawodami). Najlepiej radzili sobie Agnieszka Dubiel, której wynik zależał wyłącznie od jednej halsówki, ponieważ do ostatniego biegu walczyła o srebro! ... skończyła na czwartym, Kasia Harc - 5m, która bez kompleksów wbijała się w stawkę starszych dziewcząt. Wśród chłopców Tomek Pierzchała - 32, Krzysztof Malich -52m i Marcin Kozubowicz - 63. Gratulujemy!

Puchar Beskidów

Sezon regatowy 2015 wchodzi w fazę rywalizacji lokalnej. Zawodnicy naszej sekcji z sukcesami zakończyli rywalizację w kolejnej imprezie wchodzącej w cykl Południowej Ligi Optimista i Lasera. Na podium w swoich kategoriach w zakończonych w niedzielę regatach o "Pucharze Beskidów" stanęli: Katarzyna Harc, Hanna Koczar, Kacper Błaszczyk oraz Igor Labocha

Regaty Pomarańczowe - Mistrzostwa GR B.

Siemiany tradycyjnie gościły najważniejszą w sezonie imprezę grupy B. Na starcie mistrzostw stanęło 360 zawodników z całej Polski!!! Zawodnicy podzieleni na 5 grup rywalizowali w 8 wyścigach przy skrajnych warunkach wietrznych. Hania Koczar zajęła 10 miejsce wśród dziewcząt! :)

Olimpiada Młodzieży 2015.

W niedzielę zakończyliśmy rywalizację w Olimpiadzie Młodzieży. Przed startowe zgrupowanie w Pucku odbyliśmy w silnym wietrze i z nadzieją takiego wiatru przystępowaliśmy do zawodów. Niestety sama Olimpiada odbyła się przy słabym wietrze, choć wszystkie 11 wyścigów się odbyło. W słabych warunkach Kasia Harc walczyła o medal do końca lecz przypadło jej niewdzięczne 4 miejsce - zrobiła wszystko co mogła przy tych warunkach. Reszta zawodników z różnym szczęściem - Kacper Błaszczyk w pierwszym dniu załapał dwa falstarty! Finalnie Kacper Błaszczyk 16m, Maciek Jachymski 18m, Kacper Nowak 16m w swoich kategoriach. Zawodnikom gratulujemy!

Srebrny Żagiel Optimista

Na przełomie lipca i sierpnia śmietanka Optimista zebrała się w Kiekrzu pod Poznaniem. Regaty o Srebrny Żagiel Optimista rozegrane zostały 38 rok z rzędu. W imprezie wzięło udział 289 zawodników z całej polski. Impreza jak zawsze przeprowadzona została wzorowo, zarówno na wodzie jak i na lądzie. Żeglowaliśmy 2 dni, w grupie B rozegrano 5 wyścigów. Kiekrz standardowo zaserwował nam żeglarskie szachy z którymi nie wszyscy potrafili sobie poradzić;) Zawodnicy ścigali się o kolejne punkty do rankingu Pucharu Polski oraz o cenne nagrody. Tradycyjnie nikt z Kiekrza nie wyjechał z pustymi rękami;) Dodatkową atrakcją dla dzieci;) był wyścig Trenerów rozegrany w sobotnie popołudnie:)))  


Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik