Artykuły

Puchar Wójta Gminy Chełm Śl.

Kolejna wrześniowa impreza za nami. W miniony weekend w Chełmie Śląskim odbyły się regaty o "Puchar Wójta Gminy Chełm Śl." Regaty zaliczane są  do Południowej Ligi Optimista i Lasera oraz do Intrpucharu. Dla zawodników klasy Optimist impreza miała rangę " Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików". Na podjum tradycyjnie nie zabrakło zawodników TS Kuźnia Rybnik! Agnieszka Dubiel zwyciężyła w klasie Laser Radial, Katarzyna Harc zajęła 2 miejsce w Laserze 4,7 dziewcząt, Kacper Błaszczyk 3 m w Laserze 4,7 chłopców. Dobre wyniki zanotowali również nasi Optimiściarze. Hanna Koczar wywalczyła 3 m. Dzięki dobrym wynikom w regatach, cztery nasze dziewczyny zostały powołane do Wojewódzkiej Kadry Młodzików: Hania Koczar, Ela Smyczek, Karolina Siergiej oraz Julia Kozubowicz. 

XX Międzynarodowe Regaty Puchar Beskidów-INTERPUCHAR

W ubiegły weekend odbyły się regaty o Puchar Beskidów nad jeziorem żywieckim. Żeglowaliśmy tylko jeden dzień, dwa pozostałe dni niestety były bez wiatru. Trzy wyścigi przy słabym wietrze pozwoliły na rozegranie regat, w których nasi zawodnicy notowali wyniki. Na podium regat w klasie Optimist w swoich kategoriach stanęli - 1m Igor Labocha, 3m Ela Smyczek, 2 m Hanna Koczar. Natomiast w Laserze Radialu triumfowała Agnieszka Dubiel przed Julką Stefaniak. Trzecie miejsce w Laserze 4.7 zdobyła Kasia Harc. Zawody były następną edycją Ligi Południowej Optimista i Lasera. Gratulacje dla zawodników! :) 

XXX REGATY POMARAŃCZOWE MISTRZOSTWA GRUPY B

W ostatni weekend wakacji prawie 300 Optimisciarzy z całej Polski ścigało się o tytuł Mistrza Polski Grupy B. Regaty odbyły się na Jezioraku w Siemianach. 
W trakcie 3 dni regat rozegrano zaledwie 4 wyścigi. Niesprzyjające warunki pogodowe, słaby i bardzo zmienny wiatr zafundowały wszystkim wiele nużących godzin na wodzie. Skrzynka pomarańczy przyznawana tradycyjnie dla zwycięskiego klubu trafiła na ręce Marka Krefta, Trenera "Yacht Klubu Stal Gdynia", również zawodniczka tego klubu Ania Januszewska triumfowała w całej imprezie. 

Srebrny medal Agnieszki w Mistrzostwach Polski Juniorów!

Tym razem już na olimpijskim Radialu. Miało to miejsce w Gdyni podczas Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie zawodniczka zajęła drugie miejsce. Jest to już drugi medal Agnieszki Dubiel w tym sezonie! Teraz przed Agnieszką już tylko przygotowania i starty w olimpijskiej klasie Radial. Wyniki na polskich akwenach i w Mistrzostwach Świata pozwoliły na awans do Kadry Narodowej Juniorów. Ale ... to nie koniec sezonu, bo przed Agnieszką i Julką Stefaniak jeszcze start w olimpijskich Mistrzostwach Polski seniorów. Gratulujemy sukcesów Agnieszka!!! :)

Volvo Gdynia Sailing Days

Nasi najmłodsi zawodnicy wzięli udział w największej organizowanej w Polsce imprezie żeglarskiej. Tuż obok zlotu Żaglowców, Mistrzostw Polski Juniorów w Laserze, Europie, OKdinghy, Mistrzostw Europy 420 i 470 odbył się Puchar Trenerów w klasie Optimist. Dla wszystkich było to niesamowite wydarzenie z uwagi na skalę imprezy i niespotykane dotychczas warunki na wodzie.

Złota Agnieszka!

Dwa bardzo ważne starty już za Agnieszką Dubiel! Mistrzostwa Świata Juniorów i Olimpiada Mlodzieży. Można by rzec, że dwa razy złoto. W MŚJ Agnieszka zaczęła rewelacyjnie od dwóch trzecich miejsc i później wysokie wyniki pozwoliły zawodniczce na rywalizację w złotej grupie. Ostatecznie Agnieszka zajęła 24 miejsce. W niedzielę natomiast zawodniczka odebrała swój upragniony złoty medal olimpijski. Po dwóch srebrnych przyszedł czas na złoto!!! Do tej pory Agnieszka jest bezsprzecznym liderem konkurencji Lasera 4.7 w Polsce. Po OOM czas na olimpijskiego Radiala i już za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy Eurosaf. Agnieszka - gratulujemy sukcesów! :)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Puck 2014.

Za nami kolejne zmagania Olimpijskie. W Pucku Województwo śląskie reprezentowało 20 zawodników z 5 klubów. Rozegrano komplet 10 wyścigów przy słabym wietrze. Nasza w tym ekipa liczyła 10 zawodników. Oprócz sukcesu Agnieszki także Kasia Harc zajęła 9 miejsce i gdyby nie jeden pechowy punkt byłoby szóste! Na miejscach punktowanych znależli się także Kacper Nowak - 16m, Marcin Kozubowicz -19m, Kacper Błaszczyk - 20m. Całej ekipie gratulujemy! :) wyniki regat możemy zobaczyć na stronie organizatora: http://moksir.puck.pl/PL/wyniki_2014.html

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik