Artykuły

Brązowa Julka Stefaniak! Agnieszka tuż za podium!

Druga impreza mistrzowska po OOM juz także przechodzi do historii. Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser odbyły się w Dziwnowie. Po raz pierwszy startowaliśmy na tym bałtyckim akwenie. Iście morskich warunków nie uraczyliśmy, bo wiatr średnio wahał się w granicach 5 m/s. Sukcesem regaty zakończyła Julia Stefaniak zdobywając brązowy medal walcząc do ostatniego wyścigu z ... Agnieszką Dubiel! oraz Zofią Urbaś. Agnieszka z tej rywalizacji wyszła z znakomintym czwartym miejscem! Natomiast nasza trzecia zawodniczka Paulina Harc zajęła 10m. Cieszą wyniki szczególnie, że to już zalążek olimpijskiego dorosłego ścigania. Gratulujemy dziewczętom!!! :)

Trzy medale dla śląskich żeglarzy w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013!

W dniach 8-12 sierpnia 2013 w Dobrzyniu nad Wisłą rozegrana została XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie. Śląska ekipa licząca w tym roku 25 zawodników wywalczyła aż trzy miejsca na podium,  zawodniczka TS Kuźnia Rybnik Agnieszka Dubiel zdobyła srebrny medal w klasie Laser 4,7 dziewcząt! Cyprian Błaszczyk zakończył regaty na 4 miejscu. TS Kuźnia Rybnik zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej klasy Laser!

OOM 2013 w klasach Optimist i Laser!

Zapraszamy do śledzenia wyników Olimpiady i relacji online z tych regat na www.oom2013.pl . Po pierwszym dniu Agnieszka Dubiel prowadzi, a Cyprian Błaszczyk zajmuje 4m. Rewelacyjnie jeden z wyścigów wygrała Katarzyna Harc w kat. do 15 lat. Zapraszamy i trzymajcie kciuki :)

Agnieszka Dubiel wygrywa Puchar Europy w klasie Laser!

W ubiegły weekend ścigaliśmy się w regatach Pucharu Europy na puckiej zatoce. Startowała międzynarodowa stawka żeglarzy - około 150 zawodników w trzech klasach. Świetnie żegolwali nasi zawodnicy - Agnieszka Dubiel śmiało żeglowała nawet w grupie chłopców zajmując w open 7m i wygrywając zdecydowanie kategorię dziewcząt. Natomiast Julia Stefaniak wygrała swoją kategorię w Laserze Radialu U19 będąc ogólnie 23. Cyprian Błaszczyk po bardzo dobrej końcówce zajął 5m, natomiast Tymek Radecki 30m. Gratulujemy!

12 Rybnickich "Laserowców" w finałach OOM 2013!

W miniony weekend (18 -20.07) na wodach Zatoki Gdańskiej Laser 4,7 ścigał się o ostatnie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w "Pucharze Miasta Gdyni". Nasi żeglarze zdobyli kolejnych 5 nominacji "olimpijskich". Nie zabrakło również miejsc na podium, Tymek Radecki wywalczył 3 miejsce w najstarszej grupie chłopców. Świetnie popłynęła również Kasia Harc zdobywając 5 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Informacje dotyczące szkolenia na patent żeglarza!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki w sprawie Uprawiania turystyki wodnej (obejmującego między innymi system uprawnień do prowadzenia statków turystycznych) dla uzyskania patentu Żeglarza Jachtowego należy mieć ukończone 14 lat oraz zdać egzamin przed uprawnioną Komisją. Żeglarz  jachtowy posiada następujące uprawnienia: reszta w czytaj artykuł.


Piękny i trudny Balaton.

Na starcie tych prestiżowych regat zameldowało się 239 chłopców i 130 dziewcząt. Były to Mistrzostwa bardzo wymagąjce dla zawodników, ale jeszcze bardziej dla Komisji Regatowej. Jezioro duże, lecz dziwaczne pod względem wiatru. Przeważały słabe wiatry i bezwietrze. W grupie złotej znalazła się Agnieszka Dubiel która potrafła się znależć w czołówce i walczyła 21 m. W srebrnej żeglował Cyprian Błaszczyk zajmując 76m, a w szmaragdowej Tymek Radecki - 157m i Paweł Winecki - 168m. Był sukces Polski! Srebrny medal Mistrzostw zdobyła Magda Kwaśna z Chojnic!

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik