Artykuły

Julka, Aga i Cypek na szczycie Pucharu Polski 2012!

A dopełniło sie to podczas "Pucharu Europy" na wodach Zatoki Puckiej. Cztery dni żeglowania przy zróżnicowanych warunkach wietrznych. Nasza trójka w czołówce! 2 m Julia Stefaniak, 3m Agnieszka Dubiel, a w swojej kat. druga, 3 m Cyprian Błaszczyk, w swojej kat. wygrywa! Przez cały przekrój sezonu cała trójka meldowała się regularnie na podium ogólnopolskich regat. To wielki wyczyn, za który zawodnikom gratulujemy!!!

Sztormowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Gdańsku.

MPJ klas olimpijskich w Gdańsku rozpoczęły się sztormową pogodą. Jak na pierwszy raz na Radialu i pierwszy raz w takich warunkach w tym roku nasze zawodniczki pokazały pazur! Julia Stefaniak została piątą juniorką na Radialu, Agnieszka Dubiel ósmą, a Paulina Harc czternastą! Za wielką wolę walki dziewczętom gratulujemy!

Puchar Wójta Chełm Śl. i Mistrzostwa Śląska.

Kolejne jedniodniowe regaty zaliczyli nasi żeglarze. Tym razem na wodach Dziećkowic. Dla młodych Optimiściarzy były to także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W pierwszej trójce regat uplasowali się Martyna Malich - złoty medal i Tymoteusz Radecki - brązowy medal w Laserze 4.7. Natomiast w Optimiście 3 miejsce wywalczył Maciej Jachymski. Wyniki regat w załączeniu.

Jednodniowy Puchar Beskidów.

Tylko cztery wyścigi pierwszego dnia regat o Puchar Beskidów udało się przeprowadzić na wodach jeziora żywieckiego. Nasi zawodnicy startowali w dwóch klasach: Optimist i Laser 4.7. Zwyciężyli Julka Stefaniak i Kacper Błaszczyk, który jednocześnie zdobył przechodni puchar Memoriału Zygmunta Leśniaka. Na podium stanęli także - 2m debiutujący na Laserze Wojciech Bartoniek, 2m Martyna Malich i 3m Kasia Harc. Gratulujemy!

Radialowe Mistrzostwa Polski.

W klasach nieolimpijskich Mistrzostwa Polski dla klasy Laser Radial odbyły się w Charzykowych. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników, spośród których w warunkach silnego wiatru najlepiej zaprezentował się Cezary Herbeć zajmując 25 pozycję (18 junior). Następne miejsca zajmowali: Rafał Winecki 27m, Maciej Nowara 29m i Cyprian Błaszczyk 37m. Wygrał doświadczony zawodnik czołówki śwatowej Marcin Rudawski. Wyniki w załączeniu.

Dobre żeglowanie na Mistrzostwach Europy. Julka na wyśmienitym 7 miejscu!

Skończyliśmy batalię na Mistrzostwach Europy w Austrii. Na starcie 215 zawodników i 117 zawodniczek nie tylko ze starego kontynentu. Jest sukces! Julka Stefaniak kończy po trudnej końcówce regaty na 7 miejscu, Agnieszka Dubiel w swojej kategorii U16 zajmuje 6 miejsce! Same suche wyniki nie oddają naprawdę dobrego żeglarstwa zawodników naszej sekcji. Gratulujemy!

Mateusz Giemza 14 w Mistrzostwach Polski w klasie Europa.

W pierwszym terminie Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich na starcie pojawił się w klasie Europa nasz zawodnik Mateusz Giemza. Po ciężkim "wejściu" w regaty Mateusz drugą część miał już dobrą. W finałe zajął 14 miejsce. Relacja Mateusza i wyniki w załączeniu.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik