Artykuły

Julka po drugim dniu Mistrzostw Europy na 3 miejscu!!!

Doskonale jak na razie układają się biegi eliminacyjne dla naszych zawodniczek startujących w ME w Austrii. Julia Stefaniak zajmuje jak dotychczas rewelacyjne 3 miejsce, a Agnieszka Dubiel 20 miejsce!!! W strefie srebrnej znajduje się Cyprian Błaszczyk. Jutro w prognozach bardzo słaby wiatr. Wyniki można śledzić tutaj: http://laser47euro.ycbb.at/results.html

Mamy złoto i dwa srebrne medale w Olimpiadzie Młodzieży!!!

Wielkim sukcesem zakończył się osiemnasty finał Olimpiady Młodzieży rozgrywany na wodach Zatoki Puckiej dla naszych żeglarzy. Po bardzo trudnych regatach Julia Stefaniak zdobywa złoty medal, Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk srebrne medale w klasie Laser 4.7! Nie mamy jeszcze oficjalnych obliczeń ale z pewnością nasza sekcja będzie w czołówce żeglarskich klubów Polski! Gratulujemy :)

35 Srebrny Żagiel Optimista, III eliminacja do OOM.

Podczas trzeciej a zarazem ostatniej eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w ubiegły weekend w Kiekrzu startowała rekordowa stawka Optimistów - gr. A 159, gr. B 198. Najlepszy wynik odnotował Kacper Błaszczyk zajmując 24m. Do Wojciecha i Kacpra, którzy mieli już pewny start na OOM dołączyli Marek Składaniec i Katarzyna Harc. Reszta naszych zawodników jest w rezerwie i czeka do ostatniej chwili na prawo startu.

Pomyślny Puchar Miasta Gdyni - eliminacja do OOM.

Trzecia eliminacja do OOM znów pomyślna dla naszych żeglarzy. Ponownie Julka Stefaniak, Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk stanęli na podium tej dużej laserowej imprezy zajmując drugie miejsca swoich konkurencji. Nominacje do Olimpiady także wypływali: Paulina Harc, Tymoteusz Radecki i Krzysztof Malich. Mamy 9 ciu zawodników w OOM! Gratulujemy ;)

IX Regaty Żar - Międzybrodzie

W pierwszy weekend wakacyjny optimiściarzom przyszło się ścigać na jeziorze Międzybrodzkim. Podczas tych dwudniowych regat udało się rozegrać komplet 5 wyścigów, a z reprezentantów naszego klubu najlepiej poradził sobie Marek Składaniec zajmując drugie miejsce w grupie A, piąty ogólnie był Kacper Nowak. W kategorii dziewczyn wygrała Katarzyna Harc, a druga była Martyna Malich.

Druga eliminacja do Olimpiady udana dla Wojtka i Kacpra.

O drugą szansę na kwalifikację do Olimpiady podobnie jak w klasie laser 4.7, trzeba było powalczyć na Zalewie Zegrzyńskim. Odbyły się cztery wyścigi eliminacyjne i jeden finałowy w niedzielę. W złotej grupie Wojciech Bartoniek zajął 23m, a Kacper Błaszczyk był 37. Tym samym są to pierwsze kwalifikacje w grupie Optimist na Olimpiadę Młodzieży, gdzie stawką są medale.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik