Artykuły

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011

Tegoroczne Mistrzostwa mają rangę najliczniejszej imprezy "Laserowej" na świecie z wszystkich, które odbyły się dotychczas. Na starcie stanęło ponad 420 zawodników z 29 państw. Każdy zakątek europy ma tu swoich reprezentantów, trasa regat na bieżąco obserwowana jest ze 150 motorówek, wyścigi "on-line" można obserwować z całego świata dzięki nadajnikom GPS w które wyposażono każdego zawodnika.

Memoriał im. Bolesława Knasieckiego - Europa.

Ubiegły weekend nad jeziorem kierkskim owocował kompletem wyścigów i sporą dawką wiatru. Regaty poprzedzilismy dwoma treningami. Memoriał Bolesława Knasieckiego ściągnął na start wiele klas regatowych, a na jeziorze pojawiło się setki jachtów ... i to w większości tubylców! W regatach tych wystartowali nasi zawodnicy, którzy zajęli: Cypek Błaszczyk, (którego wejście na Europę było pierwszym regatowym epizodem po Optimiście)- 11m, Olaf Duński -17m, Michał Kochański -18m. Regaty wygrał bezkonkurencyjny Marek Kaczmarek z JKW Poznań.

VIII Regaty Żar - Międzybrodzie Bialskie

Pierwszy weekend lipca obfitował dla naszych optimiściarzy w sukcesy oraz bardzo kapryśną i nieprzewidywalną pogodę. A to za sprawą VIII Regat Żar, które odbyły się 2 i 3 lipca na Jeziorze Międzybrodzkim. W grupie A zwyciężyła Agnieszka Dubiel, która była zarówno pierwszą zawodniczką wśród dziewczyn i ogólnie. Na drugim miejscu uplasował się Igor Fojcik, pierwszy wśród chłopców. Piąte miejsce zajął Wojciech Bartoniek. W grupie B rywalizację zdominował Jan Ginkowski z miejscowego klubu, za to wśród dziewczyn wygrała Agata Nowara, trzecia ogólnie. Drugie miejsce wśród dziewczyn zajęła Martyna Malich. Dobry start zaliczyli pozostali B grupowicze - Szymon Tomczyk 6m. Eryk Duński 9m.

Błękitni na wielkich wodach!

Trzynastego czerwca zostaliśmy zaokrętowani na pokład Zawiszy Czarnego, mając w głowach realizację ambitnego planu - podczas 10 dni rejsu mieliśmy wypłynąć ze Szczecina, przez Świnoujście, zawinąć kolenjo do Kopenhagi, Kerteminde, do bornholmskiego portu Ronne, a następnie przez Hel dopłynąć do Gdyni. Plan ten udało się zrealizować w 100% , pozostawiając za sobą 665 mil morskich. Ale po kolei ...

Puchar Mazowsza – II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W ubiegły weekend na Zalewie Zegrzyńskim rozegrana została druga eliminacja do OOM. Ekipa w składzie Wojciech Bartoniek, Cyprian Błaszczyk, Agnieszka Dubiel i Marek Składaniec pokazała, że czują się o wiele lepiej na jeziorze niż na akwenach morskich. Przy zmiennych Warunkach organizatorom udało się rozegrać 8 wyścigów a najlepiej poradził sobie Wojciech Bartoniek, który na pięć ostatnich wyścigów wygrał trzy, raz był drugi, a raz szósty. Tak wspaniała i równa końcówka pozwoliła mu na wygranie tych regat, a taka sztuka w tak silnie obsadzonej imprezie nie udała się już dawno żadnemu zawodnikowi z południa.

Puchar Starosty Nowotarskiego w klasie Optimist

W ubiegły weekend na zalewie Czorsztyńskim rozegrane zostały regaty dla klasy Optimist A i B. Nasz klub reprezentowało czworo zawodników i każdy z nich odnotował bardzo udany start w tych zawodach. Regaty w grupie A wygrała Agnieszka Dubiel, która była tez pierwsza wśród dziewczyn. Tuż za Agnieszką po zaciętej walce był Wojciech Bartoniek, pierwszy wśród chłopców. Również Marek Składaniec zajął bardzo dobre 6 miejsce. W młodszej grupie B nasz tegoroczny debiutant na Optimiście Szymon Sobik zajął rewelacyjne 6 miejsce a 4 wśród chłopców.

Puchar Polski Centralnej - eliminacja do OOM w klasie Laser 4,7.

W ubiegły weekend w Warszawie gr. Laser 4,7 zakończyła drugą eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przy zmiennych warunkach wietrznych, komisja regatowa przeprowadziła 9 wyścigów na akwenie "olimpijskim", dzięki temu udało nam się lepiej poznać lokalne warunki wietrzne i trochę oswoić się z nimi. Nasz klub reprezentowało dziesięciu zawodników, najlepiej wypadła Julia Stefaniak, po walce do ostatniego wyścigu zakończyła regaty w Warszawie na 5 miejscu ex aequo z trzecią i czwartą zawodniczką regat.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik