Artykuły

Memoriał Ottona Weilanda - Charzykowy 13-15.05.2011

W niedzielę 15 maja zakończyły się regaty o "Memoriał Ottona Weilanda". Są to jedne z największych imprez śródlądowych w Polsce. Regaty odbyły się w dniach 13-15 maj 2011 roku, a na starcie stanęło aż 156 zawodników z klubów żeglarskich z całej Polski.  Warunki wietrzne w pierwszym i ostatnim dniu były bardzo dobre, tylko w sobotę słabszy wiatr uniemożliwił rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Zawodnicy rybnickiego klubu w pierwszym tak silnie obsadzonym starcie grupy B zajęli następujące miejsca: Agata Nowara 20m, Martyna Malich 54m, Szymon Tomczyk 63m.

II Eliminacja do MŚ i ME - Puchar Pucka

Regaty o Puchar Pucka jak przystało na range takiej imprezy zostały zorganizowane na najwyższym poziomie. Wiatr dopisał znakomicie i przez trzy dni udało się rozegrać komplet 9 wyścigów. Można by ponarzekać na niska temperaturę, ale tak jest zazwyczaj w Pucku o tej porze roku. W stawce 131 zawodników najlepiej wypadł Cyprian Błaszczyk - 21 miejsce. Bardzo dobre 29 miejsce Wojciecha Bartońka pomimo falstartu na czarnej fladze, które wykorzystało jedyna "odrzutkę" w regatach. Agnieszka Dubiel jak na swoje mozliwości odnotowała bardzo słaby wynik zajmując 70 miejsce. Natomiast najmłodszy w grupie A, który debiutował na tak trudnym akwenie wśród bardziej doświadczonych zawodników Marek Składaniec był 118.

Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju 7-8.05.2011 r

Wszystkie wymogi regat rangi "mistrzowskiej" zostały spełnione w miniony weekend na Dzierżnie w Otwartych Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju, w klasach Laser 4,7 oraz Optimist. Dużo słońca, dużo wiatru, sprawnie rozegrane wszystkie z zaplanowanych 7 wyścigów. Najlepiej wypadł Rafał Winecki zajmując 2 miejsce w klasie Laser 4,7. Na podium stanęły również dziewczyny: Paulina Harc - 2 m. w konkurencji Laser 4,7 dziewcząt oraz Martyna Malich - 2m. w klasie Optimist gr. B. 


Puchar Arki - Laser 4.7.

Było wietrznie, słonecznie, falowo i ... zimno. Wiatr przez trzy dni regat w granicach 5-8 m/s. Od morza jeszcze czuć sporo chłodu. W drugiej eliminacji do Mistrzostw Europy najlepiej wypadł Cezary Herbeć zajmując 12 pozycję. Maciek Nowara 17 m, Julka Stefaniak 19 m (4 wśród dziewcząt) i Rafał Winecki 27 miejsce.

Jesteśmy już w Gdyni przed drugą eliminacją do Mistrzostw Europy.

Wczoraj przyjechaliśmy do Gdyni po kilku godzinnej podróży i od razu zeszliśmy na wodę trenować z ekipą z Gdyni. Warunki były słabo wiatrowe, przy których trenowaliśmy technikę na małej leniwej fali. Dziś planujemy trening z zawodnikami z Gliwic. Ja narazie jest ciepło i niewieje zbyt dużo. Nasze przygotowania wspierają Spółka Energetyczna Jastrzębie i Fundacja Elektrowni Rybnik.

Śląski Puchar Optimista - 16-17.04.2011

W ubiegły weekend na zalewie rybnickim odbyły się pierwsze regaty w klasie Optimist zaliczane do rankingu Pucharu Polski, których organizatorem był ŚOZŻ.
Regaty dwudniowe dla obydwu regatowych grup  A i B. W gr. A na starcie 28 zawodników, w gr. B 66 zawodników. Rozegrano tylko 3 wyścigi pierwszego dnia przy słabym i zmiennym wietrze. Niestety drugi dzień to przysłowiowe "Lustro" i brak wyscigów.

Zakończyliśmy Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Warunki iście żeglarskie z przewagą silnego wiatru do 15 m/s pozwolił Komisji Regatowej w ciągu trzech dni rozegrać 7 wyścigów. Eliminacjae do Mistrzostw Europy były pomyślne dla warszawskich żeglarzy. Wygrał zawodnik SWOS W-wa Lew Gołda. Trzecie miejsce w klasyfikacji dziewcząt zajęła Julia Stefaniak. W Optimiście pierwsze trzy miejsca dla rybnickich żeglarzy. Wygrał Cyprian Błaszczyk, druga Agnieszka Dubiel, trzeci Wojciech Bartoniek. W klasie Europa wygrał Jeremi Zimny z Wolsztyna, a w Ok dinghy Janusz Stobiński z AZS Poznań.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik