Artykuły

Puchar Burmistrza Pszczyny 2016

Dziesiątka zawodników grupy regatowej Optimist i aż trzynastka zawodników Szkółki "ARGOS", w sumie dwudziestu trzech naszych najmłodszych reprezentantów wystartowało w Pucharze Burmistrza Pszczyny na jeziorze Łąka (11-12.06). Pogoda dopisała a niepowtarzalny klimat Pszczyńskiego MORiSu jak co roku zapewnił dużą frekwencję.
W trzech rozegranych wyścigach wystartowało aż 120 zawodników z połódnia Polski. W grupie A zwyciężyła Hania Koczar, na trzecim miejscu podium do lat 9 stanęła Martyna Siergiej! Gratulujemy:)

Puchar PZŻ - Krynica Morska

Po raz pierwszy zawitaliśmy na regatach w Krynicy. Słabe i średnie wiatry panowały na akwenie Zalewu Wiślanego. Nowy port, nowy akwen, nowa taktyka ... nie było łatwo choć pojedyńcze wyścigi zaliczaliśmy dobre. Jednak starty determinowały nasze wyniki, a znimi trochę problemów mieliśmy niestety. W konsekwencji Kasia Harc zajęła 4 m, Kacper Błaszczyk 11m, Maciej Jachymski 17m, Bartek Mierzwa 20, Igor Labocha 22m oraz Tomek Pierzchała 45m. Wyniki i relację można przeczytać tutaj: http://sport.pya.org.pl/aktualnosci/puchar-pzz-cz-2-podsumowanie Po tych regatach pojawił się aktualny Puchar Polski, w którym prowadzi Kasia Harc, a Kacper Błaszczyk jest drugi! Gratulacje :)

Puchar Warszawy 2016

Kolejna ważna impreza z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist za nami. W miniony weekend 160 zawodników z całej Polski próbowało swoich sił na wodach zalewu Zegrzyńskiego. Rozegranych zostało w sumie 7 wyscigów w warunkach dość zmiennego wiatru i bardzo nietypowego zafalowania. Bez większych przebłysków szóstka naszych zawodników skończyła regaty w złotej grupie. Cała nasza grupa po raz pierwszy ścigała się na Zegrzu. Dzieciaki miały szansę zapoznać się z tym specyficznym akwenem, co przyda się w przyszłości;)

Puchar Nysy

Kolejne słabo wiatrowe regaty za nami. Niestety sezon, który rozkręcił się już na dobre obfituje w warunki dla "cierpliwych":) W regatach o Puchar Nysy (21- 22.05) rozegrane zostały jedynie 2 wyścigi w warunkach skrajnie słabego wiatru. Tym razem ścigaliśmy się w trzech kasach - Laser Radial, Laser 4,7 oraz Optimist. Również tym razem nasi zawodnicy  zajęli miejsca na podium! Hania Koczar 1 miejsce w klasie Optimist gr.A, Robert Szymański 3 m w kasie Optimist gr.B, Igor Labocha 2 m w klasie Laser 4,7, Kacper Błaszczyk 2 m i Marcin Kozubowicz 3 m w klasie Laser Radial. Gratulujemy zwycięzcą:)

MEMORIAŁ OTTONA WEILANDA - CHARZYKOWY.

Dwa dni treningów, trzy dni regat, 350 zawodników na starcie, 4 wyścigi w nieco " kontrowersyjnych" warunkach wietrznych. Tak minął nam ostatni tydzień na jeziorze Charzykowskim. 
Memoriał Ottona Weilanda 2016 rozegrany został w bardzo zmiennych, raczej słabych warunkach wietrznych. Wiatr w trakcie większości wyścigów był mało przewidywalny, częste zmiany siły i kierunku (nawet do 70 stopni) utrudniały życie zawodnikom, zmieniając  większość założeń i koncepcji, nawet tych trenerskich;). Na szczęście większość naszych dzieciaków potrafiła się w tym wszystkim odnaleźć i zanotowaliśmy dobre wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Karolina Tomczyk, Hania Koczar i debiutujący Maciek Wójcik

Puchar Arki - Gdynia.

Pierwsze regaty ogólnopolskie tradycyjnie rozpoczynamy w "zatokowej" Gdyni. Tym razem mieliśmy słabiutki wiaterek i osiem wyścigów. Start poprzedziliśmy dwoma treningami. Dobrze żeglował Maciej Jachymski - 10m i gdyby nie falstart ...? Kasia Harc bez fajerwerków ale solidnie na 5m. W tych warunkach dobrze radzili sobie debiutanci w klasie Laser 4.7 Igor Labocha zjmując wysokie 12m! oraz Bartek Mierzwa z 20 miejscem. Był to dobry sprawdzian na początku sezonu, który pokazał nam co musimy dopracować. Zawodnikom gratulujemy! :) Wyniki regat dostępne na: http://mkzarka.pl/Regaty/Rok-2016/Puchar-Arki

"Otwarte Mistrzostwa LOK 2016" 23-24.05.2016

W "Otwartych Mistrzostwach LOK 2016" na Dzierżnie wystawiliśmy prawie 30 zawodników! Regaty były ostatnim sprawdzianem przed startami w ogólnopolskich imprezach na północy kraju. Sprawdzian zaliczony:) Na podium stanęli: Katarzyna Harc 1m - Laser Radial, Bartek Mierzwa 1m - Laser 4,7, Hania Koczar 1m - Optimist dziewcząt, Iga Marcisz 3m - Optimist dziewcząt, Karolina Siergiej 2m - Laser 4,7 dziewcząt. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Piotruś Grendziak;) Gratulujemy:)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik