Artykuły

Puchar PZŻ - Krynica Morska.

Następnym sukcesem naszych zawodników zakończyły się regaty o Puchar PZŻ odbywający się po raz drugi na wodach Zalewu Wiślanego. W kategorii juniorskiej w olimpijskim Radialu i Standardzie dwa miejsc na podium znów zajęli Kasia Harc i Kacper Błaszczyk zajmując 3 miejsca. Regaty o tyle były ważne, bo stanowiły II eliminację do Mistrzostw Świata i Europy. Po tych regatach jesteśmy blisko startu w tych mistrzowskich imprezach. Natomiast Marcin Kozubowicz zajął 24 miejsce. Zawodnikom gratulujemy! :) 

Puchar Nysy.

Doskonałe warunki, komplet wyścigów i trzy razy podium dla zawodników grupy Laser 4.7 w nyskich regatach. W Radialu wygrał Maciek Jachymski. Trzecie miejsca zajęli Zuzia Widomska i Igor Labocha w 4.7. Teraz przed nami wyjazd na Puchar PZŻ do Krynicy Morskiej. Zawodnikom gratulujemy! :)

Puchar Polski Centralnej - Zegrze.

Pierwsze "poważniejsze" regaty zaliczone. Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy oraz do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rewelacyjnie Kasia Harc i Kacper Błaszczyk, którzy zdobyli kolejno 3 i 2 miejsce w olimpijskim Radialu i Standardzie. Pierwszy krok do mistrzostw zrobiony! Nieco gorze poszło naszym zawodnikom 4.7. Falstarty i dyskwalifikacje za błędy raczej nie pozwoliły na zajęcie dobrych lokat. Kasia także wygrała w fun race wespół z Kacprem Stanisławskim z Gdyni. Pogoda wiatrowa pozwoliła rozegrać komplet 9 ciu wyścigów. Gratulacje dla zawodników :)

Mistrzostwa Polski LOK.

Przy słabiutkim wietrze rozegrane zostały regaty o Mistrzostwo Polski LOK w Dzierżnie. TS Kuźnia reprezentowało sześciu zawodników lasera. W dość "pokrętnych" warunkach dobrze poradzili sobie Marcin Kozubowicz i Bartek Mierzwa wygrywając swoje konkurencje, natomiast Zuzia Widomska i Igor Labocha zajęli 2 pozycje. Na czwartym miejscu zakończyła zawody Iga Marcisz, na piątym Robert Szymański. Gratulacje dla zawodników! :)

Śląski Puchar Optimista 2017

Grad, słońce, deszcz i dużo wiatru, w kapryśnych warunkach ścigały się najmłodsze dzieci w miniony weekend na Zalewie Rybnickim. Prawiem 150 zawodników klasy Optimist z całej polski zjechało do Rybnika aby jak co roku wziąć udział w Regatach o Śląski Puchar Optimista. Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników TS Kuźnia. Hanna Koczar zajęła 2 miejsce, Jan Psiuk oraz Matylda Ferenc wywalczyli 3 miejsce w swoich kategoriach.
Gratulujemy:)

Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Dzisiaj zakończyliśmy zmagania w pierwszych, otwierających sezon regatowy w Polsce regatach "Rybnickie Regaty Żeglarskie". Z ośmiu zaplanowanych wyścigów rozegrano 7 przy średnich wiatrach. Wystartowało ponad 120 sterników w 4 klasach sportowych: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Okej dinghy. Na podium Hanna Koczar w  Optimiscie oraz Bartek Mierzwa w Laserze 4.7! :) Dziękujemy za przyjazd do Rybnika i już teraz zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się na wodach naszego "morza". Wyniki w załączeniu, a bogata relacja foto już na naszej stronie facebook: https://www.facebook.com/TS-Ku%C5%BAnia-Rybnik-sekcja-%C5%BCeglarska-244436539336722/. Wielkie dzięki dla Miasto Rybnik, Fundacja EDF Polska za wsparcie regat oraz rodziców za bezcenną pomoc w organizacji. :) 

Zapraszamy na Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Ogólnopolskie Regaty Pucharu Polski - Rybnickie Regaty Żeglarskie tredycyjnie rozpoczynają sezon regatowy w Polsce. Pierwsze zawody na "ciepłej wodzie" odbędą się w dniach 7-9.04.2017 w klasach Optimist A i B, Laser 4.7, Laser Radial oraz Ok dinghy. Tymi regatami także rozpoczynamy cykl regat "Południowa Liga klas Optimist i Laser". Zawody odbędą się dzięki wsparciu Miasta Rybnik i Fundacji EDF Polska. Mamy nadzieję, że i w tym roku frekwencja dopisze i pojawi się liczna flota startujących klas. Zawiadomienie wraz z namiarami na noclegi i wyżywienie w załączeniu. Serdecznie zapraszamy! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik