Radialowe Mistrzostwa Polski.

W klasach nieolimpijskich Mistrzostwa Polski dla klasy Laser Radial odbyły się w Charzykowych. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników, spośród których w warunkach silnego wiatru najlepiej zaprezentował się Cezary Herbeć zajmując 25 pozycję (18 junior). Następne miejsca zajmowali: Rafał Winecki 27m, Maciej Nowara 29m i Cyprian Błaszczyk 37m. Wygrał doświadczony zawodnik czołówki śwatowej Marcin Rudawski.

Komentarz trenera Mirka:

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski w klasach nieolimpijskich. Ścigaliśmy się na Radialach i u zawodników  z  4,7 było widać brak opływania na większej powierzchni żagla. W tych warunkach dwoili się i troili żeby wybalastować łódkę. Cezary Herbeć poradził sobie najlepiej przypływając nawet w jednym wyścigu na 11 miejscu, a  rywalizację zakończył na 25 placu. Rafał Winiecki na 27, Maciek Nowara na 29 i Cyprian Błaszczyk na 37 miejscu. Biorąc pod uwagę że waży zaledwie 56 kg to i tak dobrze sobie radził. Rozegrano 6 wyścigów w bardzo ciężkich warunkach. Wiał silny porywisty wiatr od 4B do 7B. W niedziele nie rozegrano już ani jednego wyścigu.

Wyniki do pobrania tutaj: http://www.chkz.pl/DOWNLOAD/ZEGLARSTWO/REGATY/WYNIKI/2012-MP-LAR.pdf

Nasze przy­go­to­wa­nia wspie­ra­ją: Spółka Ener­ge­tycz­na Ja­strzę­bie, Fun­da­cja Elek­trow­ni Rybnik i Miasto Rybnik. Dzię­ku­je­my!

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik